Ceskezpravy SM – Admin
„My, kteří žijeme dnes, jsme ve srovnání s dávnými lidmi jen „malí chlapci“. Obr přivezený z Arábie do Říma pod vedením Claudia Caesara měřil téměř tři stopy. Funniman, který žil v době Evžena II. dosáhl výšky jedenácti a půl stopy (3 metry 35 centimetrů).
Chevalier Sporg během své cesty na vrchol Tenerife našel v jedné z jeskyní této hory lebku s osmdesáti zuby a uvedl, že podle kostry bylo tělo dlouhé nejméně patnáct stop (4 metry 57 centimetrů).
Obrovský Ferragus byl podle Orlanda, synovce Karla Velikého, vysoký osmnáct stop (5 metrů 40 centimetrů). V roce 1614 byl poblíž Saint-Germain nalezen hrob obřího Ferraga. Poblíž Saint-Germain byl nalezen také hrob obra Isoreta, který byl vysoký dvacet stop (6 metrů).
V roce 1590 byla poblíž Rouenu nalezena kostra, do jejíž lebky se vešel bušl kukuřice (míra objemu sypkých látek v Anglii (36,3 litru) a v USA (rovná se 35,2 litru).) a tělo bylo dlouhé osmnáct stop (5 metrů 40 centimetrů).
Plater viděl v Lucerně kosti lidského obra dlouhé devatenáct stop (5 metrů 70 centimetrů). Obr Buart měřil dvacet dva a půl stopy (6 metrů 70 centimetrů); jeho kosti byly nalezeny v roce 1705 na břehu řeky Moder.
V roce 1618 byl poblíž hradu Dauphin nalezen hrob dlouhý třicet stop (9 metrů 14 centimetrů), široký dvanáct stop (3 metry 60 centimetrů) a vysoký osm stop (2 metry 40 centimetrů), na němž byla vytesána slova „Kegtolochus Rex „. Pod víkem hrobky byla nalezena kostra dlouhá dvacet pět a půl stopy (7 metrů 62 centimetrů), široká v ramenou deset stop (3 metry) a hluboká od hrudní kosti k zádům pět stop (1 metr 52 centimetrů).
Nedaleko Mazzary na Sicílii byla v roce 1516 nalezena kostra obra vysokého třicet stop (9 metrů 14 centimetrů); jeho hlava byla velká jako sud a každý z jeho zubů vážil pět uncí (141 gramů). Poblíž sicilského PaLerma byla v roce 1548 nalezena kostra obra Jonga, vysokého tři stopy (9 metrů 14 centimetrů); v roce 1550 byla nalezena další kostra, vysoká třicet tři stop (10 metrů).“
zdroj: Biosferaklub, titulní obrázek: Autor neznámy
Článek „Ancient Giants“, článek v časopise Donahue’s Magazine, 1882 se nejdříve objevil na Ceskezpravy.