Europoslanec po fiasku v Trenčíne: “Dúhoví extrémisti, je to 3:0!”
Schindlerův seznam, nebo rovnou poslat opozici do plynu? Má to být holocaust nepodvolených?
Izraelská armáda spochybnila medzinárodné právo: Stojí Netanjahu vyššie, než OSN?
Neďaleko Trumpovho mítingu v Kalifornii zadržali muža s nabitými zbraňami.
Český europoslanec v Štrasburgu šokoval prejavom: Je to šialené! Prestaňme ničiť sami seba!
Emmanuel Todd:pokud Ukrajina prohraje válku, vyhraje Evropa.
Nemecký vojenský analytik je sklamaný zo Zelenského: Kursk zlyhal, Donbas stratil, žiadna obranná stratégia
Kto naozaj potrebuje ÚŠP a Špecializovaný trestný súd?
TRUMP SI SVÝMI VÝROKY KOPE VLASTNÍ HROB! Tak, jak jej předtím oklamali ohledně “neškodnosti”smrtících mRNA injekcí, i nyní skočil na nebezpečnou hru CIA … o plánovaném íránském atentátu na jeho osobu! Vyzval Izrael, aby bombardoval íránská jaderná zařízení!
Mike Whitney: POKUD IZRAEL ZAÚTOČÍ NA ÍRÁN, RUSKO NEZŮSTANE STRANOU
Lavrovův rozhovor s Newsweek výstižně shrnul postoje Ruska – Andrew Korybko
JE TO TU NAPLNO – LIBERÁLNÍ DEMOKRACIE JE VE SKUTEČNOSTI OBYČEJNÝ FAŠISMUS! Petr Hájek nazval věci pravými jmény a prozradil víc…
ASOCIACE NEZÁVISLÝCH MÉDIÍ, spolek
Soukenická 1199/3, 110 00 Praha 1
Pondělí, 14 října, 2024
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena
  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • Komentáře
  • Nezávislé zpravodajstvíŽIVĚ

Komunistická e-auta z Číny a nihilistický kapitalismus Západu

Outsider Media Stan

Porovnejme výrobu e-aut vzhledem k oběma formám kapitalismu. Komunističtí Číňané mají podle Západu zradit základní princip kapitalismu, což je efektivita výroby.


Začněme filosoficky zajímavou zprávou. Spojené státy oficiálně varovaly Čínu, že na čínské zboží budou uvalena další cla, pokud se bude prodávat za „dumpingové ceny“, tedy levně. Ministerstvo zahraničí zvláště napadlo dodávky levných elektrických aut, solárních panelů a baterií z Číny. Podle amerických úřadů musí Číňané uměle zvýšit ceny tohoto zboží, aby bylo dražší (!!!) než jejich americké protějšky. Administrativa Deep state spravující USA takto „chrání“ své výrobce a nijak se nezajímají o americké spotřebitele, kteří budou muset za toto klíčové zboží platit uměle navýšené ceny. Zda uměle, o tom si povíme dále. Deep state vládnoucí v EU a v USA se nemusí ptát spotřebitelů, zda souhlasí s tímto poněkud zvláštním druhem kapitalismu. Takže nás zajímá, zaprvé:

  • Jak to s těmi e-auty v EU je?
  • A za druhé: V jakém typu kapitalismu žijeme my v EU a v jakém typu kapitalismu žije komunistická Čína?

Západní kapitalisté radí komunistickému kapitalismu v Číně, aby se choval stejně svinsky jako imperiální neoliberalisté. Komunističtí Číňané mají zradit základní princip kapitalismu, což je efektivita výroby.

E-auta v EU a Německu zvláště

V Německu se pokrok v oblasti elektromobility zastavil už v prosinci 2023. Kvůli rozsudku Spolkového ústavního soudu a následné debatě o rozpočtu vláda zrušila takzvaný „Ekologický bonus“. Následně se propadla nová registrace e-aut. V lednu 2024 bylo v porovnání s prosincem 2023 zaregistrováno o 60 % méně elektromobilů. Oborová asociace VDA předpověděla pro rok 2024 pokles odbytu o zhruba 14 procent. Takže e-auta ze Škodovky budou mít, mírně řečeno, odbytové problémy.

Americký Ford už oznámil, že v roce 2025 zavře svou jedinou velkou výrobnu e-aut ve francouzském Saarlouis a propustí asi 4400 zaměstnanců. Fabrika je na prodej a jeden ze zájemců je čínská firma BYD, která začíná úspěšně konkurovat americké Tesle. Jenže stejná firma už oznámila, že jejich fabrika pro Evropu bude v Maďarsku. Orbán jako jediný samostatně myslící EU-politik podpořil čínskou iniciativu nové Hedvábné stezky. Takže ahoj německé VW v Česku a vítej čínské BYD v Maďarsku. Mít nikoliv blbou vládu se lidu vždy nějak vyplatí, pokud umí rozumně volit.

Co se týče porovnání čínských a německých e-aut, nejlepší je ADAC, protože se „stará“ o všechna auta v Německu. Tady máte souhrnné video v němčině.

Závěr: vyšší třída čínských e-aut je srovnatelná s německou vyšší střední třídou a ušetříte na voze cca 10-15 tis. euro. Koho zajímají značky a ceny, podrobnější článek je ZDE. Takže první závěr: Číňané vyrábějí e-auta po zavedení dotační politiky mnohem levněji a zhruba ve stejné kvalitě jako země EU.

E-auta znamenají novou výrobu a distribuci elektřiny

Již dnes přetěžuje přibližně jeden milion elektromobilů lokální distribuční sítě v Německu. Ne všude je k dispozici nabíjecí výkon 11 kW. Spolková vláda chce do roku 2030 uvést na silnice 15 milionů elektromobilů. K nabíjení budou zapotřebí 3 velké uhelné nebo jaderné elektrárny o výkonu 1000 megawattů. Stále více uhelných elektráren se zavírá. Odkud elektřina pochází, zůstává tajemstvím vlády. Na počasí závislý větrný a solární proud (tzv. Fakepower) se svými neustále kolísavými výkony není pro tento účel vhodný. K nabíjení elektromobilů by se musela rozšířit elektrická síť pro vyšší výkon.

Spolkový svaz energetického a vodního hospodářství (BDEW), lobbistická organizace energetického a vodního hospodářství v Německu, odhaduje potřebné náklady na nabíjecí stanice na 9 miliard EUR. K tomu se přidává výstavba sítě v neuvedené výši. Náklady na elektřinu by se tím pro všechny výrazně zvýšily, protože z ideologických důvodů by nepřicházel v úvahu příplatek za nabíjení. Tolik z Německa, kde se o přestavbě sítě alespoň začalo mluvit.

U nás vládne hodně šílená pětikolka, tak se mlčí o všem, co je aspoň trochu důležité. Podívejte na naši trilogii o Green dealu z roku 2021 (Zelený úděl II – Komu se zelení na poli ekologické pomatenosti). Takže další závěr: zelené EU mozky rozdrbaly výrobu a distribuci elektřiny takovým způsobem, že e-auta nebude možné napájet bez ohromných investic a problémů. Čína naopak buduje výkonné přenosové sítě, které tento úkol budou plnit. Viz důležité video o spuštěném projektu elektrifikace pouště Gobi, kde jsou zmíněny i klíčové přenosové soustavy.

EU ale financuje válku na Ukrajině a očkování proti kovidu. Takže budování těchto miliardových přenosových soustav de facto zastavilo, viz náš článek z roku 2012 o těchto projektech (Nové přenosové sítě v Německu). Klíčovým bodem změněné energetické politiky je vybudování 2800 km vysokonapěťových sítí na stejnosměrný proud v Německu. Stejné sítě se ovšem pro zavedení zelené energie musely roztáhnout na celou EU.

Boj dotací mezi Čínou a Západem

Další věc porovnání obou kapitalismů jsou subvence e-aut, které vypadají následovně podle tabulky (ZDE).

Subvence

Sami vidíte, že jen Německo dalo do subvencí asi 20 % toho, co dává celá Čína do zavedení výroby e-aut. Dotace na e-auta v rámci EU oficiálně nelze zjistit v normálně přístupných zdrojích. Velcí výrobci aut prakticky neplatí daně. Korporace mají Brusel a domácí vlády v kapse skrze lobbisty. Navíc jsou evropské firmy také globálními koncerny, kde už neplatí ani ta zfalšovaná pro-globalistická EU pravidla.

Zkusme ty dotace určit nepřímo, skrze EU podporu elektrifikace dopravy v rámci Green Deal. Nejvýznamnější bylo rozhodnutí o postupném vyřazení spalovacích motorů (ICE) do roku 2035. To znamená, že za méně než dvě desetiletí budou elektromobily jedinou volbou pro zákazníky, kteří si chtějí koupit nové auto. Dalším politickým signálem bylo nařízení o infrastruktuře pro alternativní paliva, jehož cílem je urychlit zavádění nabíjecí infrastruktury potřebné pro zavádění elektromobilů v rámci tzv. „dot support“ v Evropě. Nařízení stanoví povinné cíle pro zavádění infrastruktury pro dobíjení elektřiny a distribuce vodíku pro silniční odvětví, pro pobřežní dodávky elektřiny v námořních a vnitrozemských vodních přístavech a pro dodávky elektřiny stacionárním letadlům. EU rovněž schválila ambicióznější normy pro snižování emisí CO2 pro nákladní automobily, dodávky a autobusy na 45 % do roku 2030 a 90 % do roku 2040.

Díky těmto politikám má nyní EU jasný regulační rámec pro odvětví e-mobility, aby mohlo jednat. Globální EV dotace a pobídky dosáhly do konce roku 2021 celkem 30 miliard US-dolarů a přenesly se zhruba ve stejné výši do roku 2022. V Evropě nyní téměř všechny členské státy nabízejí určitou formu fiskální podpory, aby stimulovaly zavádění elektromobilů na trh. Tak to sečtěme, je to bez problémů. Jde pochopitelně o stejně falešná čísla z obou stran, které země EU a Čína uvádějí oficiálně.

  • Čína subvencuje e-auta cca 57 miliardami; EU subvencuje nepřímo e-auta 30 miliardami a Německo přiznalo přímé subvence 10 miliard. Pokud k tomu připočteme zcela nejasnou situaci v USA a jednotlivých členských státech EU, pak jsme zhruba na stejné úrovni dotací.

A to připomeňme, že e-auto je prozatím kvůli bateriím a problematické technologii ekologický průšvih první kategorie. To ví velice dobře velké světové pojišťovny a zásadně zdražily pojištění za e-auta. Tady máte tabulku srovnatelných značek od stejných výrobců spalovacích motorů a e-aut pro USA.

Insurance

Ok, e-auta jsou nebezpečná, drahá, nevýhodná. Všichni na ně doplácíme proto, že globální elity a znečišťovatelé se rozhodly udělat něco pro svou zcela bezednou kapsu a pro naši bídu. A co to znamená pro danou formu kapitalismu v Číně a na Západě? Nyní můžeme porovnat oba modely kapitalismu. Zjistili jsme dotační parametry v Číně a v EU a porovnali jsme dané typy vyráběných e-aut.

Nihilistický kapitalismus neoliberálního Západu versus normální kapitalismus komunistické Číny

EU si nechalo od USA vyhodit do vody Nord Stream, odřezalo se od laciných ruských surovin a energií, jiné nesehnalo a přepírá ruskou ropu a plyn přes prostředníky za dvakrát vyšší ceny. Dále EU vlastní blbostí a nařízením Deep state z USA a z Bruselu vyklidilo staleté pozice na ruském trhu, kde velké německé firmy jako Siemens byly už od 19. století. Výborně hoši, jen tak dál na cestě k vysněnému NWO. Zcela určitě nebudeme nic vlastnit, tedy nikoliv těch drobných 99,99 % obyvatel.

A nyní EU a USA chce zakázat dovoz laciných čínských e-aut na Západ. Takže shrňme řečené a dělejme závěry. Kapitalismus ohledně e-aut měl stejnou výzvu pro Čínu i Západ. Bylo třeba strukturálně změnit výrobu a přejít na kvalitativně nový typ průmyslu. Západní kapitalismus dokázal toto:

  • prakticky zničil systém výroby, a to nejen e-aut, ale celého průmyslu;
  • zničení výroby znemožnilo vybudování energetické infrastruktury, která je nezbytným předpokladem pro zavedení této technologie a životního stylu;
  • embargem čínských e-aut nás transatlantické elity nutí kupovat drahá e-auta Západu, abychom ještě více zchudli, nic nevlastnili a tím pádem byli šťastní jak zelené blechy;
  • jedno promile vytvoří po zániku západního impéria ostrov blažených na způsob americké sci-fi, viz dolní trailer.
  • Čína má laciné suroviny a energie z Ruska, vyrábí high-tech podle státního plánu rozvoje a úspěšně investovala státní peníze do nového průmyslového odvětví, v němž efektivně poráží Západ.

Takže neoliberální kapitalismus pěstovaný skrze Green Deal a humbuk e-aut na Západě ve skutečnosti znamená úplně něco jiného. Jde o budování komunismu pro jedno promile (!) blažených. Takto to bude vypadat v reálu.

K tomu socialismu pro jedno promile viz článek z roku 2018, zbytečně bych se opakoval:

Navíc jsme dělali na e-republice celou anketu k reálnému socialismu, viz heslo „reálný socialismus“. Celý humbuk kolem e-aut a embarga Číny má pomoci nastolit zvláštní formu komunismu pro jedno promile zcela elitní skupiny. Ta svým jednáním, myšlením a ideologií vykazuje velmi silné sociopatické rysy. Z hlediska hospodářské politiky EU rozebíral tento článek celou komedii pro lid:

Budování komunismu pro jedno promile je světodějné poslání, kterého se máme všichni zúčastnit. Jinak budeme znova naočkováni, dostaneme digitální měnu a pak půjdeme bojovat proti ruské a čínské formě kapitalismu. Vše pro vítězství komunismu jednoho promile blažených! Stejně měla moje generace makat do posledního dechu na tom zcela normálním komunismu pro všechny.


Odkaz na zdroj

Související příspěvky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist