PROTIPROUD Michal Svatoš
Fialova vládní koalice včera zakázala veřejnou parlamentní debatu o “zvýšení zbrojních výdajů ČR na 3% HDP”.
Obdobnou parlamentní debatu o zvýšení výdajů na zbrojení absolvovala 24. listopadu 2024 i Velká Británie, a protože jde o zemi s letitou demokratickou tradicí, kde fialovým lampasákům politická pšenka nekvete, debata byla samozřejmě veřejná. Čísla o neutěšeném stavu britského loďstva, armády i letectva si vláda nedovolila utajovat, stejně jako skutečnost, že řada poslanců měla různé názory kolik peněz a jak utratit.
Češi mají bojovat na Ukrajině
Jaký byl skutečný důvod včerejšího utajovacího hlasovacího manévru fialových poslanců, si není tak těžké domyslet. Budou volby, a celá vládnoucí fialová kohorta se třese o svá štědře placená politická koryta. Fiala i Pavel jsou veřejní zastánci “koalice ochotných”. A ta má v plánu vyslat občany svých států na Ukrajinu, aby tam údajně dohlíželi na mír s Ruskem.
Při včerejší parlamentní debatě, kdyby byla veřejná, tak mohl padnout konkrétní dotaz, zda naši vojáci budou také muset na Ukrajině s Ruskem bojovat. A na pravděpodobnou vyhýbavou odpověď tak mohla hned, a v přímém televizním přenosu, přijít předvolebně nanejvýš třaskavá opoziční argumentace:
Proč tedy Igor Zhovka, zástupce ředitele prezidentské kanceláře Zelenského tento týden sdělil francouzské tiskové agentuře AFP: “Ukrajina potřebuje poslat z Evropy velmi silný kontingent vojáků připravených s Ruskem bojovat, ne poslat místo nich jen nějakou obvyklou mírovou misi“.
A pokračoval: “Každý evropský voják vyslaný na Ukrajinu, musí být připraven se zapojit do skutečného boje. Nestačí nám poslat 5 nebo 10 tisíc vojáků. Všichni musí být těžce vyzbrojeni. A chápat, že Ukrajina je nedílnou součástí evropské bezpečnosti. A musí být připraveni na obranné boje, a nesmí být rozmístěni jen někde v okolí západoukrajinského Lvova, tedy v týlu, kde se nebojuje, ačkoli na hlavní frontě budou jen Ukrajinci“.
Mírová mise má být jen maska
Protože Petr Pavel pobýval těsně před včerejším zakázaným veřejným jednáním českého parlamentu na Ukrajině, nelze nepředpokládat, že by jako trénovaný rozvědčík a persona blízká Zelenského administrativě, nedokázal aspoň v relevantních náznacích odhalit, že nejvyšší vedení Ukrajiny nestojí o žádnou “mírovou misi” koalice ochotných, ale o maskovanou silně vyzbrojenou “bojovou misi” evropských zemí NATO.
Že se ČR bude účastnit mise koalice ochotných potvrdil Petr Pavel dokonce v rozhovoru tamním médiím, tedy za předpokladu, že bude uzavřen mír, nebo příměří, a silná skupina zemí NATO vyšle do této mise své vojáky. V rozhovoru Petr Pavel přednesl i další oslnivé myšlenky.
- 1) Nová ruská území nemají být nikdy uznána za ruská, ale jen za dočasně okupovaná ukrajinská území.
- 2) USA si mají uvědomit, že potřebují silného spojence EU, spojence Ukrajiny, protože pro nastávající konflikt s Čínou bude pro USA toto spojenectví nutné proti Rusku a Číně.

Pomozte svému zdraví – i Protiproudu!
Další pozoruhodný rozhovor Petra Hájka s Danem Fialou, který se právě vrátil z USA, kde otevíral pobočku své úspěšné firmy a přináší protiproudařům jako prvním další překvapivé novinky, které úspěšně pomáhají na prevenci a při podpoře léčby i těch nejzávažnějších chorob: Hubnout se Slimem? Bambus na cévy a tlak. Fantastické výsledky u rakoviny. Vědecká studie potvrzuje: I stafylokok!
NOVÉ SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
Ze základní vojensko-strategické teorie o způsobech řešení problému při probíhající změně světového hegemona, tzv. Thúkydidova past, vyplývají však pouze dvě řešení:
- 1) Dosavadní hegemon se svými spojenci napadne nastupujícího hegemona i s jeho spojenci, aby ztrátě své hegemonie zabránil.
- 2) Dosavadní hegemon nezahájí přímou válku proti nastupujícímu hegemonovi, ale využije situace, že někteří mocní spojenci nastupujícího hegemona nebudou chtít, aby nový hegemon plně převzal pozici světového hegemona, a zatlačil je tak do značně bezvýznamnější pozice. A změní strany probíhajícího konfliktu tak, že společně se starým hegemonem vytvoří mnohem silnější společný val, než nový hegemon bude moci svým vzestupem vybudovat.
Evropa USA nezajímá
Řešení Thúkydidovi pasti podle scénáře 1 zakazuje Kissingerovo pravidlo válek mezi jadernými mocnostmi. USA nemohou, a nesmí EU dovolit, vést válku s Ruskem, protože by došlo ke zničení celého světa. Útok proti Rusku, respektive současná hybridní válka na Ukrajině je vlastně hybridní válkou kolektivního Západu i proti Číně, a jejím neskrývaným cílem od roku 2014 bylo podřídit Ukrajinu i se všemi jejím zdroji a populací výhradně Západu.

Tohle si rozhodně nenechte uniknout!
Podívejte se na zásadní "sebeobranný" rozhovor Petra Hájka s Vlastimilem Tlustým a Robertem Vláškem nejen o dramatických otřesech v politickém dění, ale především o tom, jak se to vše může promítnout do našich peněz.
Pánové tam totiž docházejí k jednomu prastarému "zlatému" pravidlu, které v bouřlivých časech, jež nastávají, se může stát klíčovou zbraní "Noční hlídky" pro naši občanskou sebeobranu!
A po Putinově invazi dosáhnout vnitřní dezorganizace Ruska, a jeho pozření Západem. Jakmile Rusko s masivní čínskou a indickou ekonomickou, i politickou pomocí, ustálo hybridní útok Západu (2023), a jeho vnitřní dezorganizace přestala být potenciálně možná, Washington rychle přehodil výhybky své politiky.
Aby neporušil Kissingerovo pravidlo, a plánem na připojení ukrajinských území k Rusku, a demilitarizací nárazníkové zóny mezi svým satelitem EU a Ruskem začal vytvářet podmínky, aby Rusko nemělo zájem eskalovat vojenskou situaci v Evropě, a umožnilo tak USA přesunout síly a zdroje na zadržování Číny.
Jakmile Washington dosáhne tohoto svého cíle, a Rusko bude uspokojeno ve svých bezpečnostních potřebách, Indie, která považuje Rusko za jistotu své suverenity i existence, se začne Západu více otevírat. USA tak získají čas na vybudování moderní ekonomiky, stejně jako Indie a Rusko.
Balvan na noze
EU, která tímto řešením přijde o ukrajinské zdroje i pracovní síly, bude konfrontována se čtyřmi prudce rostoucími obrovskými ekonomikami Čínou, USA, Ruskem a Indií.
Ty přitom nejsou paralyzovány politikou Green Dealu, nejsou zahlceny desítkami milionů nevzdělaných imigrantů, kteří se odmítají asimilovat a nechtějí ani pracovat, a nemají ani absurdně přemnožený úřednický aparát, včetně neziskovek, a ani jim nechybí dostatek levných surovin.
Jestli si Petr Pavel myslí, že USA potřebují EU jako silného spojence, nechápe, že současná EU pro USA představuje ekonomický i politický balvan na noze. A teď ještě ke všemu reálně hrozí, že se tento moloch na hliněných nohách ekonomicky i politicky zhroutí, a nebo rozpoutá sebezničující válku s Ruskem.
Silné Rusko nebude mít žádný zájem na zdrcujícím převálcování USA Čínou, stejně jako Indie. Že se přitom EU vinou Bruselu a jeho politických vyznavačů propadne do chudoby a bezvýznamnosti, ani Washingtonu vadit nebude.