České nezávislé zpravodajství – Czech Free Press miroslav petr
Hlášení velitele zvláštního oddílu por. L. Kiliána o situaci v Plzni. 17.5.1945: "Obyvatelstvo je rozhořčeno proti chování americké armády a úřadů. Na Němce a Američany nesmí nikdo sáhnout, jinak Američané zakročují.
Němečtí fašisté sami utekli k Američanům, kteří je chrání. Čekáme na příchod armády generála Svobody, aby vyhnal Němce a hlavně Američany." Z dokumentu vyplývá, že Němci a Američané sami kapitulovali /!!!/ a Plzeň osvobodila Rudá armáda! Nacisté zavraždili či posílaly děti a manželky do koncentráků a ještě tyto fašisty chránila americká armáda!
























