• Nejnovější
  • Trendy
  • Vše

Má na tohle ČT vůbec právo?

3. 1. 2021

Babiš vyzval ČEZ. „Konečně,“ zní zleva zprava. Spolu s narážkami na Pekarovou

19. 8. 2022

Kolektivní kolaps příčetnosti

19. 8. 2022

Zákon Joe Bidena o snížení inflace „tajně“ přinesl Bill Gates

19. 8. 2022

Společnost Moderna postaví tovránu na mRNA v areálu australské vysoké školy

19. 8. 2022

Rusko vyslalo do Kaliningradu stíhačky MiG vyzbrojené hypersonickými střelami

19. 8. 2022

Exšéf ÚZSI zásadně: Bordel! Mlejnka prověří jeho podřízení? Je jasné, jak prověrka dopadne

18. 8. 2022

Správa železnic: Nádraží v Horšovském Týně zdobí opravená výpravní budova

18. 8. 2022

Hradečná (Piráti): V zastupitelstvu nejsme nováčky. Čtvrtým rokem bojujeme z opozice

18. 8. 2022

Babišovi jsme to vyčítali za covidu. A sami teď… Hejtman Kuba se v ČT neudržel. Fiala to schytal

18. 8. 2022

Rusko s Ukrajinou se vzájemně obviňují z chystané provokace v Záporožské jaderné elektrárně

18. 8. 2022

Ladislav Jakl: Řekni, kde ty výfuky jsou…

18. 8. 2022

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak osloví stávajícího nájemce

18. 8. 2022
ASOCIACE NEZÁVISLÝCH MÉDIÍ, spolek
Soukenická 1199/3, 110 00 Praha 1
Pátek, 19 srpna, 2022
Asociace nezávislých médií
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena

    • Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku
    • Držitelé Krameriovy ceny
    • Napsali o nás

    2016

    Tereza Spencerová
    Ondřej Neff
    Robert Mikoláš
    Tomáš Hauptvogel
    Jan Schneider
    Jan Petránek

    2021

    Jaroslav Kučera
    Jozef Banáš
    Petr Adler
    Vítězslav Jirásek
    Markéta Slepčíková
    Ondřej Höppner in memoriam

    2017

    Stanislav Motl
    Jiří Skupien
    Zdeněk Zbořil
    Vlastimil Vondruška
    O.M. Schmidt a J.K Studničková
    Ladislav Větvička
    Jaromír Nohavica

    2018

    Alexandr Tomský
    Jozef Leikert
    Jaroslav Bašta
    Pavol Dinka
    Dana Kyndrová
    Ján Kuciak – in memoriam

    2019

    Václav Dvořák
    Pavel Chrastina
    Martina Kociánová
    Boris Koróni
    Eva Kantůrková
    Markéta Šichtařová
    Ruslan Kocaba

    2020

    Jan Keller
    Benjamin Kuras
    Ivan Hoffman
    Gustáv Murín
    Lubomír Huďo
    Ludovít Štefko
    Josef Hudas Urban

  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • O čem se mlčí
  • Nezávislé zpravodajstvíŽIVĚ
  • Czech
  • English
  • Russian
Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
Asociace nezávislých médií
Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
Domů Nezávislé zpravodajství Nová republika

Má na tohle ČT vůbec právo?

od admin
3. 1. 2021
v Nová republika

Nová republika MUDr. Ivan David CSc.

Lubomír Man
3. 1. 2021
Skutečný majstrštyk se v první den Nového roku vydařil redaktoru ČT Přemyslu Čechovi, když svůj dopolední historický pořad o jakési osobnosti z doby posrpnové normalizace zakončil těmito slovy: „Od tohoto okamžiku měla (myšlena ona zřejmě tehdejším režimem postižená osoba – pozn.LM), v televizi samozřejmě utrum“. Docela jako by netušil, že oním výrazem „utrum“ se dotýká čehosi, co je mnohem choulostivější pro současnou ČT, jež ho zaměstnává, než pro jakoukoli televizi jinou či předcházející, a to proto, že to do své odpornosti dorostl „utrum“ teprve až se setkal s licoměrností.

Přesněji pak s oním krásným a povznášejícím slibem z kodexu České televize, ve kterém tato vyhlašuje, že „chce být fórem pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“, zatímco ve skutečnosti tato současná ČT dává prostor jen názoru jedinému, a ke všem názorům ostatním se chová jako ten nejzavilejší kádrovák a násilník. Což nejpřesvědčivěji předvádí svým výběrem hostů, které si do svých studií zve, k čemuž lze poznamenat to, že právě hosty u diváků nejoblíbenější a nejrespektovanější už dnes nezve. Jednoho krásného dne si je prostě zanesla do svého černého seznamu a od tohoto okamžiku už oni a ČT přestali mít cokoli společného.

Příčina?

Nemluvili vždy tak, jak od nich politická linie ČT vyžadovala. Jen jedinkrát vyslovil národem milovaný znalec Ruska, redaktor a disident Jan Petránek svou pochybnost o tom, že se Rusko dopustilo anexe Krymu, a nikdy se už pak až do své smrti na obrazovce ČT neobjevil. A po něm a po podobných „přešlapech politické linie ČT“, odcházeli z ČT další a další bývalí hosté. Byl odejit a od brány ČT na věčné časy vypuzen skvělý politický analytik Zdeněk Zbořil, byl vypuzen neméně schopný a bystrý čechoamerický novinář Erik Best, vyhnán ze studií ČT byl moudrý a rozvážný Jaroslav Bašta, po několika skvělých vystoupeních, do kterých se ale vloudil názor, jenž byl ČT cizí a proto neomluvitelný, vyhnali z Kavčích hor skvělého znalce politiky USA a Británie Alexandra Tomského, vypudili odtud i moudrého a vtipného sociologa Jana Kellera, stejný osud potkal politologa a znalce německé problematiky Petra Robejška, oblíbeného žurnalisty a bývalého poslance Jiřího Zavadila, do zapomnění se pokusili zašlapat někdejšího premiéra Jiřího Paroubka i bývalého ministra zdravotnictví a dnešního poslance EU Ivana Davida. Vyhnán ze studií ČT byl i bystrý ekonom Miroslav Ševčík, ekonomka Ilona Švihlíková, politik Jan Veleba, ekonom Zbyněk Fiala a řada dalších a dalších. 

A pozor: Nejen že vypuzovali, ale ustavili si pro sebe i nejpřísnější kádrovou politiku, vylučující i jen pomyšlení na to, že by do programů ČT kdy pozvali experty, žurnalisty, filozofy, historiky a ekonomy a spisovatele, kteří vešli ve známost spíš až v posledních letech a proto vstup na obrazovku někdejší ČT ještě nestihli a na vstup do pozdější a radikálnější ČT už nesplňovali požadovaná kritéria. Čímž míním např. Petra Žantovského, Vlastimila Vondrušku, Václava Umlaufa, Petra Hampla, Jiřího Jírovce, Jiřího Baťu, Jana Campbella, Jana Vítka, Karla Sýse, Vladimíra Pelce, Jana Schneidera, Stanislava Novotného, Michala Branda, Marii Neuderflovou, Stanislavu Kučerovou, Ladislava Větvičku, Jiřího Kobzu, Petra Kužvarta, Jana Žižku, Lukáše Oldřicha, Jaroslava Tichého, Jaromíra Bradavku, Jana Korála, Růženu Chrastekovou a další a další.

Nevím, je-li to tím, že u nás přibývá počet lidí, kteří dostávají rozum, či zda se to jen utužují kádrové zásady ČT, ale fakt je ten, že shora uvedený počet osob z ČT buď vyhnaných či na ni nikdy nepřipuštěných, stále roste, zatímco onen koniášovský sbor ČT, který onu očistu obrazovky od nežádoucích osob provádí, zůstává stále stejný a sestává z desíti členů vedení zpravodajské redakce, nad nimiž jako jakýsi dozor vykonává už jen ředitel zpravodajství a sportu. A úplně nejvýš pak už jen generální ředitel ČT. Takže pouhých dvanáct jedinců, z nichž ani jeden nevykazuje jedinou známku vědeckého, politického či kulturního věhlasu, srovnatelného s věhlasem osobností shora uvedených, rozhoduje o tom, zda tito z národa nejlepší budou či nebudou mít možnost předstoupit před své spoluobčany a promluvit k nim též z média nejmasovějšího.

Nejde však jen o absurdní duchovní nepoměr těch, kteří čemusi takovému brání a kterým je v tomtéž zabraňováno, ale o problém širší. Odkud si oněch dvanáct mužů z ČT vzalo či vypůjčilo právo znemožňovat těm nejproslulejším ze všech Čechů ke svým krajanům mluvit, vést je, ukazovat jim cestu a obšťastňovat je bystřejšími postřehy, než na jaké jsou dnes zvyklí – což má, jak to pánové z ČT zřejmě plánují – platit na věčné časy? Kdo jim k něčemu takovému poskytl oprávnění? Cožpak se lidské přirozenosti nevzpouzí stav, kdy lidé v tzv. informačním věku znají díla českých tvůrců, ale nikdy neslyšeli jejich hlas a nikdy nespatřili jejich tvář? A to pro jedinou jejich vadu, kterou je skutečnost, že jejich politická linie se nekryje s politickou linií ČT? To proto mají být zapomenuti a má na ně pomalu sedat prach? A promlouvat k nám má, a to až k našemu totálnímu zcepenění, stále jen jednohlasí a k smrti nudící Miroslav Kalousek, Daniel Kroupa, Petr Honzejk, Pavel Šafr, Michael Romancov. Alexandr Mitrofanov, Jiří Pehe a Petr Pithart?

Probůh! To snad ne! Vzpamatujte se vy na Kavčích Horách a též my všichni pod nimi, dokud je čas.

Odkaz na zdroj

Související příspěvky

Nová republika

Pomoc nepřijde: v Berlíně přiznali ztroskotání dodávek plynu z Kataru  

před 9 hodinami
Nová republika

STAN – politická sekce organizovaného zločinu

před 9 hodinami
Nová republika

Otočme rožněm a spusťme Nordstream 2

před 11 hodinami
Nová republika

AKTUÁLNE Z UKRAJINY – SÚHRN NAJDÔLEŽITEJŠÍCH UDALOSTÍ – 18. Augusta

před 13 hodinami
Nová republika

Fiala už poslal víc peněz Ukrajině, než slíbil, že dá na pomoc Čechům zasaženým drahotou!

před 14 hodinami
Nová republika

Jaroslav Štefec: 5. kolona u nás kontra naše nepřipravená armádička

před 17 hodinami
Nová republika

NATO opakuje manévre Wehrmachtu z roku 1941, Ukrajina je krycí manéver

před 17 hodinami
Nová republika

Svět ruskýma očima 672

před 22 hodinami
Nová republika

EVROPA JE NA POKRAJI JADERNÉ KATASTROFY A NIKDO SE NESNAŽÍ TOMU ZABRÁNIT

před 1 dnem
Nová republika

Jmenovaný se bránil tak vehementně…

před 1 dnem

Doporučujeme

Slobodny Vysielac

Výběr z nezávislých médií

  • AC24 (6 307)
  • ARFA.cz (407)
  • Časopis Šifra (147)
  • Eportál (181)
  • EUportál (890)
  • Eurabia (1 975)
  • Gatestone institute (217)
  • Hlavné správy (9 993)
  • Nová republika (3 471)
  • NWOO (1 511)
  • O čem se mlčí (12)
  • Parlamentní listy (10 653)
  • Protiproud (1 187)
  • První zprávy (3 373)
  • Skrytá pravda (71)
  • Slobodný vysielac (5 486)
  • Sputnik News (9 936)
  • Zem a Vek (2 214)
  • Zvědavec (765)

Asociace příspěvky

  • Aktivity (8)
  • Aktuality (15)
  • Komentáře (1)
  • Krameriova cena (21)
  • Křest knihy (1)
  • Pozvánky (6)
  • Přednášky (1)
  • Reakce (1)
  • Tisková prohlášení (9)
Vykládací karty. Intuitive Oracle Cards. Evina Cards. Lenormand Cards, Rune Cards. Novinky 2021!
Asociace nezávislých médií

Copyright © 2020 Asociace nezávislých médií, spolek.

Navigace

  • O nás
  • Krameriova cena
  • Nezávislé zpravodajství
  • Zásady ochrany osobních údajů

Následujte nás

Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena
  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • O čem se mlčí
  • Nezávislé zpravodajství

Copyright © 2020 Asociace nezávislých médií, spolek.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Cleantalk Pixel

Add New Playlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více