• Nejnovější
  • Trendy
  • Vše

Nový „objev“ zaostávajících amerických konkurentů?

4. 5. 2021

Ukrajina nebezpečne rozzúrila Irán

1. 2. 2023

Vícha (ČSSD): Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích města

1. 2. 2023

Ukrajina: Pravda roku 2023 není pravdou roku 2014

1. 2. 2023

Hejtman Schiller: Program DofE má nové absolventy

1. 2. 2023

Jak vést české lumíky do války, snadno a rychle

1. 2. 2023

Teď si za vše můžete sami. Z venkova Fialovi po volbě Pavla

1. 2. 2023

BKP: Zabrání čeští biskupové, kněží a lid prokletí, které se stahuje nad Prahou za církevní legalizaci LGBTQ?

1. 2. 2023

Hejtman Kuba: Příští letní Olympiáda dětí a mládeže bude na jihu Čech

31. 1. 2023

Soňa Peková | Žijeme v hologramu

31. 1. 2023

Hosté Nové republiky: Oskar Krejčí: Kam směřujeme?

31. 1. 2023

Rebel Vondrák chce ANO posunout doprava. Fotka Babiše se Skálou ho vyděsila

31. 1. 2023

Liberec otevřený lidem, Zelení: Proč má Hrádek nad Nisou při financování péče o důchodce od hejtmana privilegia?

31. 1. 2023
ASOCIACE NEZÁVISLÝCH MÉDIÍ, spolek
Soukenická 1199/3, 110 00 Praha 1
Středa, 1 února, 2023
Asociace nezávislých médií
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena

    • Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku
    • Držitelé Krameriovy ceny
    • Napsali o nás

    2016

    Tereza Spencerová
    Ondřej Neff
    Robert Mikoláš
    Tomáš Hauptvogel
    Jan Schneider
    Jan Petránek

    2021

    Jaroslav Kučera
    Jozef Banáš
    Petr Adler
    Vítězslav Jirásek
    Markéta Slepčíková
    Ondřej Höppner in memoriam

    2017

    Stanislav Motl
    Jiří Skupien
    Zdeněk Zbořil
    Vlastimil Vondruška
    O.M. Schmidt a J.K Studničková
    Ladislav Větvička
    Jaromír Nohavica

    2018

    Alexandr Tomský
    Jozef Leikert
    Jaroslav Bašta
    Pavol Dinka
    Dana Kyndrová
    Ján Kuciak – in memoriam

    2019

    Václav Dvořák
    Pavel Chrastina
    Martina Kociánová
    Boris Koróni
    Eva Kantůrková
    Markéta Šichtařová
    Ruslan Kocaba

    2020

    Jan Keller
    Benjamin Kuras
    Ivan Hoffman
    Gustáv Murín
    Lubomír Huďo
    Ludovít Štefko
    Josef Hudas Urban

  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • Komentáře
  • Nezávislé zpravodajstvíŽIVĚ
  • Czech
  • English
  • Russian
Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
Asociace nezávislých médií
Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
Domů Nezávislé zpravodajství AC24

Nový „objev“ zaostávajících amerických konkurentů?

od admin
4. 5. 2021
v AC24

AC24.cz Redakce

Všichni tady na Západě jsme už povinně obeznámeni s tím, že používat takové technologie jako Huawei je strašlivé národně bezpečnostní ohrožení, protože pak všechna data z našich telefonů a síťových hubů tečou do Číny, i přestože všechny ty technologie prověřovaly nezávislé evropské firmy najaté zdejšími vládami, aniž by cokoliv našly, na rozdíl od všemožných „zadních vrátek“ v různém hardwaru a softwaru z USA. (Foto: Flickr)

Až to vyvolalo mezi lidmi u nás konspirační teorie, že na Huawei je nehorší to, že nemá zadní vrátka a její technologie jsou tedy odolné proti sledování občanů a firem Západními zpravodajskými službami.

Všichni víme, že „čert není tak hrozný, jak se na zeď maluje,“ a vykreslování čínských komunikačních společností jako děsivé hrozby se až příliš podobalo malování hrozných čertů na zdi, aby od nich mohlo odradit zákazníky spokojené s jejich špičkovou technologií za lidovou cenu. A tak malíři čertů přišli s děsivějším vyobrazením čertů Huawei a ZTE s ještě většími rohy a kopyty i s delším jazykem. A poučili se přitom z vykreslování „bubáků“ z Xinjiangu ukrytých v čínské bavlně.

Americký federální komisař pro komunikace Brendan Carr se totiž dožaduje, aby trh byl pro tržní podíl ztrácející americké firmy chráněn pomocí dalších zákazů Huawei a ZTE, a protože starý čert na zdi představující národně bezpečnostní hrozbu moc nezabírá, přimaloval mu větší rohy dalším „objevem zločinnosti“ těchto nepovoleně konkurenceschopných korporací. Ony totiž prý při výrobě svých špičkových technologií stejně, jako se to údajně děje na polích s bavlnou v Xinjiangu, používají „nucenou práci.“ Ač je dost nepochopitelné, proč by někdo v Xinjiangu, kde není dost pracovních míst a lidé jsou tam proto ochotni pracovat dost levně, měl používat nucenou práci, lze si takovou práci stejně jako na polích, kde sklízeli v USA bavlnu otroci, teoreticky představit. Jak by ale šlo využít nucené práce při tak odpovědné a kvalifikované činnosti jako při výrobě špičkových technologií, to si lze představit už hůře. Jenže půjde-li to tak dále, dočkáme se asi povídaček, že vývojáři oněch špičkových inovativních technologií vyvíjí ty převratné produkty někde v gulagu a že Huawei provádí holocaust svých zaměstnanců.

Carr se však k „podložení“ svých tvrzení ani neobtěžoval odněkud vytáhnout takové otřepané povídačky typu, „jedna paní povídala,“ jaké se šíří o Xinjiangu a o útlaku Ujgurů, ale na základě své nezpochybnitelné pravdy se dožadoval, aby Americká federální komunikační komise (FCC) udělala více při řešení „zneužívání etnických a náboženských menšin“ v Číně, zvláště Ujgurů v Xinjiangu. A úřad FCC poslušně srazil podpatky a řekl, že je připraven „mnoho z těch problémů vznesených Carrem řešit.“

Carr se tedy snaží, aby se i FCC zapojila do eskalace dlouho se už táhnoucí razie na čínské firmy a přidala se k roztrubování těch fám o „nucené práci.“ Zřejmě si nějak tito agitátoři neuvědomují, že dost těžko mohou důvěru v systém, který představují, podrýt více než takto neomaleně průhlednými báchorkami. A ti, kdo se propůjčí k tomu, aby jednali tak, jako by tomu věřili, by si měli také uvědomit, že to s sebou může nést značnou cenu. Když se některé západní oděvní společnosti jako H&M nedávno přidaly ke kampani o nucené práci v Xinjiangu a začaly proto bojkotovat čínskou bavlnu tak, ač je za to doma spotřebitelé nijak nechválili, naopak čínské spotřebitele, kterých je asi 1,4 miliardy, tím velice naštvali a na jejich prodejích na obrovském čínském trhu se to tvrdě projevilo. Takže teď náhle řada těchto společností „zjišťuje,“ že žádná „nucená práce“ není prokázaná.

Stejně se ale vrcholný představitel amerického federálního orgánu nestydí tvrdit, že v jednom z nejlépe placených odvětví na čínském pracovním trhu, které si vybírá mezi nejlepšími zaměstnanci, kteří se do něj hrnou, funguje „nucená práce.“ Dost těžko se něčím takovým odhalit více, že tu nejde o žádný národně bezpečnostní nebo i ušlechtile lidskoprávní důvod, nýbrž že jde o nestoudné očerňování za účelem nekalé tržní konkurence a o pokus vnucovat světu svoji dominanci s dušením těch, kdo si dovolí vyrůst více, než mají povoleno.

Od amerického prezidenta Joe Bidena se původně čekalo jak to, že bude vztahy mezi USA a Čínou normalizovat, tak i to, že styl amerických mezinárodních vztahů zase vrátí k gentlemanské diplomacii. Ukazuje se však, že na místě je domněnka, že tyto vztahy tak moc neurčuje prezident, nýbrž síly, které se výměnou prezidenta nevyměnily. I tak se však čekalo, že ač věcně Biden navazuje na Trumpův kurz určený zákulisními dirigenty, bude alespoň mít styl podle diplomatických standardů, když po letech obhroublého Trumpa přichází s Bidenem zpět vláda vytříbených elit. Takovéto pošlapání diplomatických standardů spolu vytahováním lží, jakým těžko mentálně nenarušený jedinec uvěří, je ale i za hranou toho, co bývalo za Trumpa.

Jak tedy brát vážně diplomatická prohlášení Bílého domu, kdy tisková mluvčí Jen Psaki tvrdí, že: „Ač bude konkurence mezi oběma zeměmi ‚extrémní,‘ tak USA nebudou usilovat o konflikt. Stejně ale jako ve vztazích s jinými zeměmi, existují oblasti společných zájmů. Existují oblasti, kde spolu můžeme komunikovat a spolupracovat.“ Předtím už US obchodní reprezentantka Katherine Tai tvrdila, že USA jsou otevřené k potenciálním obchodním rozhovorům s Čínou, ač si zatím tarify jako ‚páku‘ ponechají.“

To by teoreticky mělo vycházet vstříc dávno už zaujímanému postoji čínské strany, že jsou otevřeni k dialogu, ale nemíní ustupovat ve věci základních čínských národních zájmů.

Ale USA přes všechno povídání o komunikačních výměnách a dokonce o spolupráci s Čínou, čím dál více rozhojňují činnost, kterou se hrubě vměšují do čínských vnitřních záležitostí, jako třeba v Xinjiangu a Hong Kongu a i jinak arogantně poškozují čínské zájmy. V takovém ovzduší se ovšem s konstruktivními rozhovory a s hledání společných zájmů těžko začíná.

Čína už roky zaujímá pevný postoj, při kterém natolik účinně hájí své vlastní zájmy, že americké snahy o jejich zadušení vychází naprázdno. Ekonomicky, technologicky a diplomaticky nezadržitelně roste, ač se k ní USA snaží chovat jako ke svému vazalovi, který smí svých příležitostí využívat jen do té míry, jak mu jeho lenní pán dovolí. Čína si však vůči nim dovoluje chovat jako suverénní svobodná země a to rádoby hegemon nad světem nemůže přenést přes srdce.

Proto se tedy ty mocenské kruhy s globálně imperiálními ambicemi, kterým „teče do bot“ v jejich snahách o světovládu, v zoufalství uchylují k až tak ubohým show jako báchorky o nucené práci v technologicky špičkových firmách.

Zdroj: czech.cri.cn

Článek Nový „objev“ zaostávajících amerických konkurentů? se nejdříve objevil na AC24.cz.

Odkaz na zdroj

Související příspěvky

AC24

Francie je „otevřená“ vyslání stíhaček na Ukrajinu, zatímco Velká Británie říká, že to není praktické

před 10 hodinami
AC24

Šéf libanonské centrální banky oznámil, že 1. února devalvuje měnu o 90 %

před 14 hodinami
AC24

Švýcarsko zvažuje přerušení staleté politiky neutrality

před 14 hodinami
AC24

Rakousko a Maďarsko se dohodly, že nebudou dodávat zbraně na Ukrajinu

před 17 hodinami
AC24

Překročme kvůli Ukrajině „červenou linii“, vyzval litevský prezident

před 18 hodinami
AC24

Senátor Ted Cruz vyzývá FBI k zátahu na Huntera Bidena

před 23 hodinami
AC24

Náhoda? Masivní požár zničil farmu na vejce patřící přednímu americkému dodavateli

před 23 hodinami
AC24

Ruská firma nabízí odměnu 1,5 milionu korun za zničení nebo zajetí západních tanků

před 23 hodinami
AC24

Firma v Austrálii ztratila při přepravě radioaktivní kapsli

před 1 dnem
AC24

Johnson tvrdí, že mu Putin vyhrožoval raketovým úderem. Nyní přišla reakce

před 1 dnem

Doporučujeme

O čem se mlčí
Slobodny Vysielac

Výběr

  • AC24
  • ARFA.cz
  • Časopis Šifra
  • České zprávy
  • Czech Free Press
  • Eportál
  • EUportál
  • Eurabia
  • Gatestone institute
  • Hlavné správy
  • Nová republika
  • NWOO
  • O čem se mlčí
  • Otevři svou mysl
  • Outsidermedia.cz
  • Parlamentní listy
  • Protiproud
  • První zprávy
  • Skrytá pravda
  • Slobodný vysielac
  • Zem a Vek
  • Zvědavec

Asociace

  • Aktivity
  • Aktuality
  • Krameriova cena
  • Křest knihy
  • Pozvánky
  • Přednášky
  • Reakce
  • Tisková prohlášení
Vykládací karty. Intuitive Oracle Cards. Evina Cards. Lenormand Cards, Rune Cards. Novinky 2021!
Asociace nezávislých médií

Copyright © 2020 Asociace nezávislých médií, spolek.

Navigace

  • O nás
  • Krameriova cena
  • Nezávislé zpravodajství
  • Zásady ochrany osobních údajů

Následujte nás

Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena
  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • Komentáře
  • Nezávislé zpravodajství

Copyright © 2020 Asociace nezávislých médií, spolek.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Cleantalk Pixel

Add New Playlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více