• Nejnovější
  • Trendy
  • Vše

Rusvesna: Přehled zpráv – 24.9.2021

25. 9. 2021

Dozimetr se rozhýbal. Podnikatel Dovhomilja začal spolupracovat a vypovídat

28. 6. 2022

USA potřebují ekonomicky a politicky zdevastovanou Evropu

28. 6. 2022

Tulpa (SLK): Kraj zjistil nesrovnalosti v domovech pro seniory ve Františkově a ve Vratislavicích

28. 6. 2022

Šlachta podal trestní oznámení a odhalil prý další kauzu STANu: „Krádeže“ 392 milionů korun

28. 6. 2022

FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

28. 6. 2022

Turecko se nechalo přesvědčit. Souhlasilo se vstupem Finska a Švédska do NATO

28. 6. 2022

Turecko podporí vstup Fínska a Švédska do NATO.

28. 6. 2022

Flash -The Geniuses at Work!

28. 6. 2022

Nemá-li svět hladovět, musí spolupracovat, ne hrát hry o dominanci

28. 6. 2022

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

28. 6. 2022

Liberec otevřený lidem + ANO: Ne, Starostové nesnížili dluh o 600 milionů

28. 6. 2022

Národní knihovna: Pražským nototiskem 19. století provede výstava s názvem …papír a olovo…

28. 6. 2022
ASOCIACE NEZÁVISLÝCH MÉDIÍ, spolek
Soukenická 1199/3, 110 00 Praha 1
Středa, 29 června, 2022
Asociace nezávislých médií
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena

    • Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku
    • Držitelé Krameriovy ceny
    • Napsali o nás

    2016

    Tereza Spencerová
    Ondřej Neff
    Robert Mikoláš
    Tomáš Hauptvogel
    Jan Schneider
    Jan Petránek

    2021

    Jaroslav Kučera
    Jozef Banáš
    Petr Adler
    Vítězslav Jirásek
    Markéta Slepčíková
    Ondřej Höppner in memoriam

    2017

    Stanislav Motl
    Jiří Skupien
    Zdeněk Zbořil
    Vlastimil Vondruška
    O.M. Schmidt a J.K Studničková
    Ladislav Větvička
    Jaromír Nohavica

    2018

    Alexandr Tomský
    Jozef Leikert
    Jaroslav Bašta
    Pavol Dinka
    Dana Kyndrová
    Ján Kuciak – in memoriam

    2019

    Václav Dvořák
    Pavel Chrastina
    Martina Kociánová
    Boris Koróni
    Eva Kantůrková
    Markéta Šichtařová
    Ruslan Kocaba

    2020

    Jan Keller
    Benjamin Kuras
    Ivan Hoffman
    Gustáv Murín
    Lubomír Huďo
    Ludovít Štefko
    Josef Hudas Urban

  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • O čem se mlčí
  • Nezávislé zpravodajstvíŽIVĚ
  • Czech
  • English
  • Russian
Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
Asociace nezávislých médií
Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
Domů Nezávislé zpravodajství NWOO

Rusvesna: Přehled zpráv – 24.9.2021

od admin
25. 9. 2021
v NWOO

NWOO.ORG Božena W.

1; Až do včerejšího večera na ruském ministerstvu nemohli potvrdit, zdali došlo k nouzovému přistání KA-27 na Kamčatce.
2; Ve Francii byli zadržení neonacisté pro podezření z přípravy teroristického činu. Francouzská policie zadržela pět členů neonacistické organizace.
3; Syrský ministr zahraničí udělil Spojeným státům radu. USA mají neodkladně stáhnout svá vojska z území Sýrie, jinak je čeká stejně ponižující útěk jako v Afghánistánu.
4; Zásoby plynu v podzemních zásobnících v Evropě jsou na desetiletém minimu. Nejmenší procento kapacity je obsazeno v Rakousku, Nizozemsku a Portugalsku.
5; Možný nástupce Merkelové ve funkci kancléře Armin Laschet podpořil „Severní proud – 2“.6; Byl zadržen vicepremiér Krymu Jevgenij Kabanov. Měl na starosti Federální cílový program sociálně-ekonomického rozvoje. Na jeho pracovišti a na pracovišti ministra výstavby a architektury Michaila Chramova byly provedeny úkony vyšetřování.
7; Velvyslanec v Kanadě komentoval smrt pomahače nacistů Helmuta Oberlandera. Rusko lituje, že se zemřelému podařilo vyhnout soudnímu procesu a trestu za spáchání zločinů, prohlásil ruský velvyslanec v Kanadě Oleg Stěpanov.
8; Erdogan oznámil, že očekává důležitá rozhodnutí na svém setkání s Putinem v Soči 29. září.
9; Marija Zacharova komentovala Zelenského prohlášení o neefektivnosti OSN. Jeho prohlášení podle jejích slov svědčí o naprostém nepochopení specifik mezinárodních záležitostí ze strany ukrajinského prezidenta.
10; V USA byla zveřejněna zpráva o nacionalistech z organizace Centuria ve vojenské akademii Ukrajiny.
11; Počet obětí nepřízně počasí na Elbrusu vzrostl na tři osoby. Dalších osm turistů bylo nalezeno naživu.
12; Kongres USA vyčlenil miliardu dolarů na „Železnou kupoli“ pro Izrael. Protiraketový systém Železná kupole“ byla vyvinuta izraelskou společnosti Rafael. První baterie začala být využívána v roce 2011.
13; Rusko a středoamerický stát Belize podepsaly mezivládní dohodu o zrušení víz pro vzájemné cesty občanů obou zemí.
14; Ruské banky prudce navýšily výdej úvěrů pro obyvatelstvo. Od počátku druhého pololetí 2021 jde o nárůst o 19,6%. Nejvíce vzrostla poptávka po nezajištěných půjčkách (meziroční nárůst o 36%).
15; Ruští vědci vytvořili kosmické vozítko pro výzkum povrchu Titanu, satelitu Saturnu.
16; Kubánský ministr zahraničí poděkoval Rusku za poskytnutou humanitární pomoc. Oba ministři zahraničí projednali u příležitosti 76. zasedání Valného shromáždění perspektivy spolupráce obou zemí.
17; Maďarský ministr zahraničí vysoce ocenil vakcínu „Sputnik V“. Rusko tím v Maďarsku získalo na vážnosti.
18; USA schválily nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Kongres Spojených států schválil iniciativu ohledně zvedení omezení vůči ruskému plynovodu v rámci obranného rozpočtu na rok 2022.
19; Španělská síť obchodů Mango spustila v Ruské federaci rodinnou reklamu na oblečení pro zástupce LGBT.
20; Tvůrce UBOPA (Ukrajinská správa pro boj s organizovaným zločinem) Valerij Kur, známý jako „Kyjevský Cattani“, označil Zelenského za prezidenta s největším množstvím nepřátel.
21; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o tom, jak Velká Británie ignoruje žádosti Ruské federace o právní pomoc, ke které ji zavazují dohody.
22; Český premiér vyzval ke zvýšení porodnosti v EU. Babiš kritizoval migrační politiku Belgie, Německa a Francie a vyzval je, aby se zabývaly zvýšením porodnosti ve svých zemích.
23; Joe Bidena vyzvali, aby jakákoli pomoc „Severnímu proudu – 2“ byla ekonomicky likvidační. Autorkou výzvy je bývalá zástupkyně poradce 45. prezidenta USA Donalda Trumpa Victoria Coates.
24; Zelenskému předpověděli útěk do Ruska. Schválení zákona o oligarších může vést k jeho vynucenému útěku do Ruska, prohlásil poslanec Nejvyšší rady za „Evropskou solidaritu“ Alexej Gončarenko.
25; Ruský Vyšetřovací výbor zahájil prověrku sociálních sítí ohledně možné přípravy k útokům na školy a univerzity. Za důvod kontroly označil Alexandr Bastrykin nedávnou událost v Permu.
26; Záchranáři zahájili vyhledávací práce na místě havárie An-26 v Chabarovsku.
27; Ukrajinský zpěvák přišel o celou rodinu kvůli smrtelné otravě. Ve městě Korostěň v Žitomirské oblasti zemřely během jediného dne tři ženy.
28; Epidemiolog Rospotrebnadzoru předpověděl míru nemocnosti na COVID-19 pro podzimní měsíce. Její úroveň se čeká nižší než v loňském roce.
29; KLDR: Na ukončení války na Korejském poloostrově je ještě brzy. Pchjongjang považuje deklaraci o ukončení války na Korejském poloostrově za předčasnou.
30; Kongresmani USA schválili návrh zákona o sankcích proti 35 Rusům včetně minstrů Ruské federace a dalších veřejných činitelů.
31; Rusko si chce ponechat evropskou uhlíkovou daň pro sebe. Evropa plánuje zavedení uhlíkové daně pro zahraniční dodavatele. Jako odpověď plánuje Moskva zavést svou variantu, aby peníze exportérů zůstávaly v Rusku.
32; V důsledku vánice na svazích nejvyšší hory Kavkazu Elbrus zahynulo nakonec pět osob.
33; Ministři zahraničí Ruska a Japonska projednali otázky uzavření mírové smlouvy. Ruský prezidenta na Východním ekonomickém fóru v září prohlásil, že na Kurilských ostrovech bude vytvořen bezprecedentní daňový režim a podnikání zde bude na deset let osvobozeno od daní.
34; Tálibán požaduje od uprchlého prezidenta Gháního vrácení peněz, které s sebou odvezl.
35; Moskvané se už v noci stavěli do front, aby si mohli koupit iPhone 13.
36; Gazprom: Obvinění z nedostatečných dodávek plynu na trh EU jsou absurdní. V roce 2021 jsou potrubní dodávky plynu do Evropy z Ruska na historickém maximu. Hlavní přírůstek jde na vrub Itálie, Německa a Turecka.
37; Při havárii vrtulníku Ka-27 na Kamčatce nikdo nepřežil.
38; Nejvyšší představitel Podněstří se může obrátit na Rusko s prosbou o uznání. Prezident Podněsterské Moldavské republiky zdůraznil, že je to technická otázka.
39; Záchranná akce na Elbrusu skončila. Pracovníci Ministerstva pro mimořádné události pomohli skupině alpinistů,kteří se dostali do vánice na svazích nejvyšší hory Ruska.
40; Ukrajinský ombudsman si postěžoval na porušování zákona o státním jazyku ze strany divadel. Podle zákona je jazykem kulturních a zábavních akcí v zemi výhradně ukrajinština. Často chybí i ukrajinské titulky nebo hlasový překlad.
41; Ukrajinská speciální operace na hranici s Ruskem skončila totálním fiaskem. Občan Uzbekistánu byl zadržen pracovníky FSB při nezákonném překročení hranice ze strany Ukrajiny. Ukázalo se, že se podílel na operaci ukrajinských tajných služeb.
42; Ukrajinský ministr Maljuska dal oligarchům půl roku na jejich proměnu z oligarchů na řadové podnikatele.
43; Permský střelec nabyl vědomí. V případu bylo zahájeno trestní stíhání podle článku vraždy dvou a více osob. Studentovi hrozí 8 až 20 let vězení, případně doživotí.
44; Na Ukrajině vyzvali, aby se země stala spojencem Anglosasů třeba i pod podmínkou vazalství. Rozpory mezi EU a nedávno vytvořeným paktem AUKUS mohou pro Ukrajinu otvírat „zářivé perspektivy“.
45; Ruská vojenská námořní flotila dostane do konce roku 2021 sedm bojových plavidel. Tři z deseti jsou již předány.
46; Avtotor plánuje výrobu vlastních elektromobilů. Společnost byla založena v roce 1994 v Kaliningradu. Podnik jako první začal v Rusku vyrábět elektromobily zahraničních značek.
47; Návštěva patriarchy Bartoloměje v Kyjevě je porušením pravoslavných kánonů. Nedávno ve svém kázání Kirill, patriarcha Moskevský a vší Rusi, označil návštěvu patriarchy Konstantinopolského za hříšnou a neobhajitelnou.
48; V Saúdské Arábii se ženy poprvé účastnily vojenské přehlídky. Vojačky různých hodností se zúčastnily vojenské přehlídky na počest 91. výročí Národního dne Saúdské Arábie.
49; Ruské superpočítače budou propojeny do jednotné sítě. Petrohradská polytechnická univerzita Petra Velikého , Spojený institut jaderných studií a Meziresortní super počítačové centrum Ruské akademie věd podepsaly dohodu o propojení superpočítačů.
50; Pentagonu se zachtělo těsnějších kontaktů s Ruskem. USA musí prostudovat způsoby rozšíření kontaktů s Ruskem včetně možného povolení přítomnosti pozorovatelů z každé strany na cvičeních druhé strany s cílem zvýšení transparentnosti a snížení rizika konfliktu.
51; PACE: Vakcína „Sputnik V“ je vhodná pro návštěvu zasedání. Účastníci zasedání mohou být očkovaní jakoukoli vakcínou včetně ruského „Sputniku V“. Ruská delegace se odmítá zasedání účastnit kvůli omezení pohybu členů ruské delegace po městě z důvodu chybějící registrace „Sputniku V“ v EU.
52; Na internet se dostala data více než 150 tisíc klientů jedné z ruských bank (Sovkombank), kteří podávali žádosti o půjčky.
53; Ruska Natalja Kuzmina, která odsoudila ruské gymnastky v Tokiu, přijde o svou funkci. Skandál definitivně ukončí její sedmadvacetiletou kariéru v mezinárodních technických výborech.
54; Francouzský ministr zahraničí varoval Sergeje Lavrova před následky v případě příchodu ruské „Wagnerovy soukromé armády“ do Mali.
55; V USA na Floridě soud vydal zatykač na top manažera ruské plynové společnosti Novatek Marka Jetwaye kvůli odmítání podávat daňová přiznání.
57; Ústřední volební komise podepsala protokol o uznání voleb do Státní dumy za uskutečněné a platné.
58; V Rusku začala výroba první družice systému „Skif“ pro získání širokopásmového přístupu k internetu.
59; Vladimir Putin navrhl Bezpečnostní radě Ruské federace, aby projednala bezpečnost Svazového státu Ruska a Běloruska.
60; Na ruském ministerstvu zahraničí označili incident s ruskými novináři v Kosovu za pobuřující. Podle kosovsko-albánských médií zadržela „policie“ samozvaného Kosova v noci na Pátek Ruské novináře Sergeje Belouse a Olea Děrkače.
61; Expert ocenil „úspěchy“ Tálibů v boji s drogovým obchodem. Nová afghánská moc má v úmyslu zlikvidovat veškeré cesty pašovaných drog do jiných států a počítá v tom s pomocí Ruska.
62; Raketa Sojuz-2.1 pro vynesení filmového štábu na oběžnou dráhu bude označena symbolikou z filmu „Výzva“. Dříve byly zdobeny u příležitosti Olympiády v Soči nebo k výročím letu Jurije Gagarina a Sergeje Koroljova.
63; Cena ropy Brent poprvé od října 2018 překonala hranici 78 dolarů za barel.
64; Ukrajinské ozbrojené síly obvinily Rusko z vpádu do zóny vojenských cvičení. Letadla Su-24MR a IL-20 opakovaně zalétaly do Kyjevem rezervované zóny pro realizaci střeleb protivzdušných raketových vojsk.
65; V Afghánistánu porušil ústavní slib: V Kongresu USA vyzývají k impeachmentu Joe Bidena.
66; Kirovský gubernátor Igor Vasiljev informoval o tom, proč přenechal svůj poslanecký mandát Marii Butinové. Svou prací si to zasloužila.
67; Americké sankce proti „Severnímu proudu – 2“ poškodí EU. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA ve čtvrtek schválila obranný rozpočet se sankcemi proti SP-2.
68; Německá společnost Deutsche Energiepool zastavila dodávky plynu svým klientům kvůli prudkému nárůstu cen.
69; V Doněcké lidové republice zpřísnili karanténní opatření kvůli růstu nemocnosti na COVID-19.
70; V Chanty-mansijském autonomním okruhu (Jugra) muž tádžického původu zmlátil lékaře (dermatologa-venerologa)za prohlídku jeho manželky. Případem se zabývá Vyšetřovací výbor Jugry.
71; Zase budou usekávat ruce… Tálibové mají v úmyslu vrátit se k praxi drakonických tělesných trestů.
72; Cena uhlí v Evropě láme rekordy. Je nejvyšší od roku 2008.
73; Členství v NATO není znakem vojenské síly, prohlásila velvyslankyně USA na Ukrajině. Poznamenala, že některé reformy na Ukrajině jsou ohrožené.
74; Šéf Centra Gamaleji Alexandr Gincburg prohlásil, že další útok mikroorganismů by lidstvo už nejspíš nevydrželo.
75; V Taškentu v Uzbekistánu došlo k dalšímu rusofobnímu výpadu. Za výkřiků „Urus! Urus!“ (Rus! Rus!) byl napaden ruský chlapec.
76; Na Ukrajině se chystají teroristy přesouvat do Ruska. Byl odhalen společný zločinný plán ukrajinských pohraničníků a neonacistů.
77; Naftogaz nemá dostatek peněz na nákup plynu. Ukrajinský premiér Denis Šmygal uklidňuje obyvatelstvo, že pro naplánované nákupy je financí dostatek.
78; Vědec z USA informoval o tom, co čeká svět po koronaviru „delta“. Vyzval, aby si lidé nepletli nové kmeny a varianty viru.
79; Stříleli ze samopalu v přeplněné kavárně. Ve městě Čerkassy na Ukrajině byla zavražděna významná kriminální autorita. K události došlo za bílého dne zhruba sto metrů od budovy městské rady a dvacet metrů od budovy oblastní administrativy.
80; Gazprom připomněl kritikům, kteří obviňují společnost z nedostatečných dodávek plynu, že plyn se nejprve prodá, poté se vytěží a teprve potom se může přepravovat (dodávat).
81; Za uplynulých 24 hodin bylo v Rusku hlášeno 828 úmrtí v souvislosti s koronavirem. Je to nejvíc od začátku epidemie.
82; Itálie zatkla jednoho z největších separatistů Evropy. K zatčení došlo včera večer na ostrově Sardinie.
83; FSB zlikvidovala velmi významný kanál prodeje drog na darknetu. Zatýkalo se ve čtyřech regionech země.
84; Německo nezmění svůj postoj k „Severnímu proudu – 2“. Kyjev by neměl počítat se změnou německé politiky ohledně plynovodu po volbách do Bundestagu.
85; Američané obvinili šéfa generálního štábu ze zrady ve prospěch Ruska.Kdyby měl v těle kapku cti, sám by odešel z funkce.
86; Je na čase přijímat velká rozhodnutí. Rusko vyčerpalo čas i sociální rezervy. Poradce ruského ministra obrany napsal programový článek o tom, že pro Rusko i svět nastává přelomová doba.
87; „Daliant Maksimus“ napsal článek o tom, že Ukrajina je vlastně fantom, přelud vytvořený a parazitující na těle Ruska,který nenávidí svou vlastní ruskou minulost a zříkající se své ruské duše.
88; Tohle má být ten hlad a úpadek? Němci bouřlivě zareagovali na reálnou situaci v Rusku, kterou jim zprostředkoval list Der Spiegel svou analýzou potravinového trhu.
89; Na Ukrajině zaregistrovali masový úprk mužů do zahraničí.
90; Erdogan chce stálé členy Rady bezpečnosti OSN zahnat do kouta: Pokud 189 členských zemí kromě pěti stálých členů RB učiní nějaký krok, pak se nám je podaří zahnat do kouta, prohlásil Erdogan.
91; Ve Francii zadrželi neonacisty pro podezření, že chystají útok na zednářskou lóži.

Zdroj: 

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

Odkaz na zdroj

Související příspěvky

NWOO

P.C.Roberts: Rusko demilitarizuje Ukrajinu. Může Západ přijít k rozumu, či žádný rozum nemá?

před 4 měsíce
NWOO

Nové zprávy přímo z Ukrajinsko–Donbasko–Ruské fronty

před 4 měsíce
NWOO

P.C.Roberts: K současné situaci na Ukrajině

před 4 měsíce
NWOO

Ukrajina – aneb jak Vít Rakušan pobavil o historické pomoci cizích mocností Česku

před 4 měsíce
NWOO

RusvNext: Přehled zpráv – 25.2.2022

před 4 měsíce
NWOO

RusvNext: Přehled zpráv – 23.2.2022

před 4 měsíce
NWOO

VÁLKA, s.r.o. připravila na Ukrajině maškarní ples s invazí a nikdo se nedostavil – a pak přišlo odmaskování

před 4 měsíce
NWOO

Vakcíny, imunita, AIDS a obrovská spousta lží

před 4 měsíce
NWOO

Ohrožené zemědělství a Evropská unie

před 4 měsíce
NWOO

RusvNext: Přehled zpráv – 22.2.2022

před 4 měsíce

Doporučujeme

Slobodny Vysielac

Výběr z nezávislých médií

  • AC24 (5 991)
  • ARFA.cz (407)
  • Časopis Šifra (147)
  • Eportál (181)
  • EUportál (890)
  • Eurabia (1 975)
  • Gatestone institute (212)
  • Hlavné správy (9 939)
  • Nová republika (3 329)
  • NWOO (1 511)
  • O čem se mlčí (10)
  • Parlamentní listy (10 056)
  • Protiproud (1 187)
  • První zprávy (3 315)
  • Skrytá pravda (21)
  • Slobodný vysielac (5 343)
  • Sputnik News (9 936)
  • Zem a Vek (2 214)
  • Zvědavec (727)

Asociace příspěvky

  • Aktivity (8)
  • Aktuality (15)
  • Komentáře (1)
  • Krameriova cena (20)
  • Křest knihy (1)
  • Pozvánky (6)
  • Přednášky (1)
  • Reakce (1)
  • Tisková prohlášení (9)
Vykládací karty. Intuitive Oracle Cards. Evina Cards. Lenormand Cards, Rune Cards. Novinky 2021!
Asociace nezávislých médií

Copyright © 2020 Asociace nezávislých médií, spolek.

Navigace

  • O nás
  • Krameriova cena
  • Nezávislé zpravodajství
  • Zásady ochrany osobních údajů

Následujte nás

Žádný výsledek
Zobrazit všechny výsledky
  • Domů
  • O nás
  • Krameriova cena
  • Dualóg
  • Na prahu zmien
  • O čem se mlčí
  • Nezávislé zpravodajství

Copyright © 2020 Asociace nezávislých médií, spolek.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Cleantalk Pixel

Add New Playlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více