AC24.cz Redakce
24. února Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu. Na zpravodajství AC24.cz můžete sledovat aktualizované dění. (Foto: Twitter)
11:33 Delegace Ukrajiny a Ruska se vydaly na jednání do Brestské oblasti v Bělorusku, avšak může dojít k změně času kvůli logistickým problémům Ukrajinců, sdělil Sputniku v pondělí běloruský politolog Jurij Voskresenskij informovaný o organizaci schůzky.
Negotiations with the Russian Federation. Third round. Beginning at 16.00 Kyiv time. Delegation unchanged… pic.twitter.com/ycfT9LT0tc
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) March 7, 2022
„Třetí kolo jednání se plánovalo na 15:00 ve stejném místě, kde se konalo druhé kolo, je to Dům myslivců (pozn. Brestská oblast, Bělorusko). Obě strany jsou na cestě, ale kvůli problémům s ukrajinskou logistikou může být pozměněn čas,“ řekl Voskresenskij.
11:25
Naši logistici z Pardubic a Lipníku nad Bečvou právě vyráží na Slovensko. Postaví tam humanitární základnu pro čtyři sta uprchlíků z Ukrajiny. Tábor postavíme a budeme provozovat podle potřeby minimálně měsíc. #JsmeArmada #WeAreNATO #StandWithUkraine pic.twitter.com/lFDo1xS2B0
— Armáda ČR (@ArmadaCR) March 7, 2022
09:45 „Ukrajinci, jděte do útoku,“ vyzval Zelenskyj
08:50 Britští veteráni, kteří sloužili v Iráku a Afghánistánu, cestují na Ukrajinu, aby bojovali proti ruské armádě.
Ačkoli Spojené království nevyslalo žádné vojáky, ministryně zahraničí Liz Trussová uvedla, že podporuje dobrovolníky „bojující za svobodu a demokracii v Evropě“.
Dva muži, kteří si přáli zůstat v anonymitě, deníku The Sun řekli, že jedou, protože „zlo vítězí, když dobří lidé nic nedělají“.
British volunteers on its way to Kyiv @radiosvoboda #Ukraine #UkraineRussiaWar #British pic.twitter.com/0oaIUzIgcU
— MilitaryLand.net (@Militarylandnet) March 7, 2022
08:15 Deutsche Bank se připravuje na rozsáhlé výpadky kvůli závislosti na ruských IT pracovnících
07:55 Anonymous se včera naboural do ruských streamovacích služeb Wink a Ivi (podobně jako Netflix) a živých televizních kanálů Russia 24, Channel One a Moscow 24, aby odvysílal válečné záběry z Ukrajiny.
JUST IN: The hacking collective #Anonymous today hacked into the Russian streaming services Wink and Ivi (like Netflix) and live TV channels Russia 24, Channel One, Moscow 24 to broadcast war footage from #Ukraine. #TangoDown #OpRussia pic.twitter.com/2V8opv7Dg9
— Anonymous TV (@YourAnonTV) March 6, 2022
6. března 2022
19:59 Na internetu se rozpoutala informační válka o ruské invazi na Ukrajinu, v níž obě strany šíří neověřené a přikrášlené informace, propagandu nebo přímo lži, píše americký deník The New York Times.
Od začátku ruské invaze někteří ukrajinští představitelé šířili neověřené příběhy, přikrášlené informace nebo informace, které se později ukázaly jako nepravdivé, uvedl New York Times.
18:47 Pražské ulice „změnily názvy“, jako forma protestu proti válce na Ukrajině
18:15 Dmytro Kuleba: Tato hrůzná 500kg ruská bomba spadla na obytnou budovu v Černihově a nevybuchla. Mnoho jiných však ano a zabily nevinné muže, ženy a děti. Pomozte nám ochránit naše lidi před ruskými barbary! Pomozte nám uzavřít oblohu. Poskytněte nám bojová letadla. Udělejte něco!
This horrific 500-kg Russian bomb fell on a residential building in Chernihiv and didn’t explode. Many other did, killing innocent men, women and children. Help us protect our people from Russian barbarians! Help us close the sky. Provide us with combat aircraft. Do something! pic.twitter.com/3Re0jlaKEL
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 6, 2022
17:47 Seznam společností, které nadále působí v Rusku:
Brands that continue to operate in Russia:
Auchan
BASF
Bayer
British American Tobacco
Bosch
Burger King
Henkel
Imperial Tobacco
KFC
LG
Nestle
McDonald’s
Metro AG
Miele
Pepsico
Philip Morris
Pirelli
Starbucks
Stellantis
Swatch
Tesco— 3 Seas Europe (@3SeasEurope) March 5, 2022
17:05 Shell nakoupila 100 tisíc tun prvotřídní levné uralské ropy i přes embargo
16:07 Pokud by NATO vstoupilo do přímého aktivního vojenského konfliktu s Ruskem na Ukrajině, znamenalo by to vstup do třetí světové války, uvedla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
15:30 Rusové se zjevně pokoušejí napravit svou rozbitou logistiku a na frontu na Ukrajině posílají nejrůznější civilní vozidla.
Tohle jsou záběry dopravního vlaku v okolí Rostova na Donu.
Another video showing all manner of civilian vehicles – and one military fuel truck – being pushed up to the front by the Russians (note the invasion markings already added to most of the trucks).
pic.twitter.com/9qJAQ18e3s
— Jimmy (@JimmySecUK) March 6, 2022
Large Russian column spotted in Melitopol.
Notice that some vehicles have a new marking in the shape of an hour glass. – #osint #russia #ukraine pic.twitter.com/lCb2ml074e— Niels Groeneveld (@nigroeneveld) March 5, 2022
14:43 Tisíce čečenských vojáků jsou nedaleko Kyjeva.
Čečenský prezident Ramzan Kadyrov: „Pokud Putin zavře oči, skončíme do dvou dnů,“ bylo nedávno zveřejněno v uniklé nahrávce.
Thousands of Chechen storm troops on the outskirts of Kiev. Chechen President Ramzan Kadyrov: „If Putin closes his eyes we will finish in two days.“ pic.twitter.com/PfNwVvmPAf
— RadioGenova (@RadioGenova) March 6, 2022
14:30 Policie zadržuje demonstranty v Rusku protestující proti válce na Ukrajině.
This is how the police detain demonstrators in #Russia. pic.twitter.com/FdourdYzPx
— Voices from Belarus (@VoicesBelarus) March 6, 2022
#Russie – Arrestations massives sur la place du manège à #Moscou. #Moscowpic.twitter.com/3lVcpacMMg
— ⓃⒺⓌⓈ—ⒾⓃⓉ·۰•● (@NewsInt_) March 6, 2022
13:49 Papež František řekl, že konflikt na Ukrajině není vojenská operace, ale válka
12:04 Kyjevský starosta Vitalij Kličko se svým bratrem ukázal satelitní internetové terminály StarLink.
Podle něj budou sloužit k zajištění kritické infrastruktury hlavního města a jeho obrany.
#Kyiv Mayor Vitaliy Klitschko has shown satellite Internet terminals StarLink.
According to him, they will be used to ensure the critical infrastructure of the capital and its defense. pic.twitter.com/wjRX6G0b2a
— NEXTA (@nexta_tv) March 5, 2022
11:25 Obrovská fronta na evakuační vlaky do Polska na nádraží v ukrajinském Lvově.
– Files d’attente interminables pour rejoindre les trains d’évacuation vers la #Pologne en gare de #Lviv. [6 mars 2022]. #UkraineRussianWar pic.twitter.com/1ddrndTvQt
— ⓃⒺⓌⓈ—ⒾⓃⓉ·۰•●
(@NewsInt_) March 6, 2022
10:30 Za 10 dní od vypuknutí války na Ukrajině uteklo ze země přes 1,5 milionu lidí, uvedl komisař OSN pro uprchlíky Grandi.
10:07 Utíká „elita“ z Ukrajiny? Lidé sdílejí video
09:55
Kolik se v sobotu vydalo speciálních víz a kolik občanů se registrovalo na cizinecké policii?
pic.twitter.com/PQrANvJI83
— Ministerstvo vnitra (@vnitro) March 6, 2022
8:33 Mluvil jsem s Elonem Muskem. Jsem mu vděčný za podporu Ukrajiny slovy i činy. Příští týden obdržíme další várku systémů Starlink pro zničená města.
Diskutovali jsme o možných vesmírných projektech. Ale o tom si s ním promluvím až po válce.
08:15 Trump varoval Putina, že USA „udeří na Moskvu“, řekl exprezident golfistovi
7:30
Včera bylo v asistenčním centru pomoci v Praze odbaveno 3017 osob
Pro 195 bylo zajištěno ubytování. K registračnímu procesu na jiná centra v ČR bylo převezeno 119 osob.
Od začátku krize bylo v Praze odbaveno již 8567 osob.#Ukrajina pic.twitter.com/UiLhm7m7Bh
— Hasiči Praha
(@HasiciPraha) March 6, 2022
Článek ŽIVĚ: Delegace Ukrajiny a Ruska se vydaly na další jednání se nejdříve objevil na AC24.cz.